1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » System filtracji

System filtracji

Data dodania: 25-06-2019 Wyświetleń: 571

Jak zapewnić czystość wody w basenie,
czyli o systemie filtracji

.
alt
 

Utrzymanie krystalicznie czystej wody w basenie ogrodowym wymaga dużo ciągłej dbałości i uwagi. Ułatwieniem dla właściciela przydomowego kąpieliska jest dostosowany system filtracji. Dzięki temu rozwiązaniu jednakowy poziom temperatury wody jest utrzymany w całym basenie, to samo dotyczy używanych środków dezynfekujących, a ponadto czas wymiany wody nie przekracza czterech godzin.

Zapewne każdy posiadacz prywatnych akwenów wodnych doskonale zna miejsca w base- nie, w których osadza się brud, osad i inne niepożądane i niebezpieczne zanieczyszczenia. Właściwie dobrany system filtracyjny zabezpiecza przed tworzeniem się takich punktów w zbiornikach wodnych, które mogłyby przyczyniać się do rozwoju różnych drobnoustrojów.

Spośród dostępnych na rynku można wyróżnić dwa główne systemy do filtrowania wody. System rynny przelewowej oraz skimmerowy, to one odpowiadają za utrzymanie czystej wody w basenie. Oba mają kilka cech wspólnych, a mianowicie pompa, której rolą jest prowadzenie wody przez filtry, a następnie z powrotem do basenu. Każdy wariant filtracji dodatkowo umożliwia opcję dezynfekcji, ogrzewania oraz wyrównania poziomu wody w basenie. Wtłaczanie wody odbywa się poprzez dysze wlotowe. Zarówno Skimmer, jak i rynna gwarantują cyrkulację wody zgodnie z oczekiwaniami i najwyższymi wymogami Klienta.
 

alt
 

Instalacja systemu filtracji – znaleźć odpowiednie miejsce


 

Punkt, w którym zamierzamy ulokować całe oprzyrządowanie do filtrowania wody nie jest bez znaczenia. Przede wszystkim zalecane jest miejsce przy basenie. W przypadku, gdy nie możemy wesprzeć się garażem lub piwnicą, jako pomieszczeniami przeznaczonymi na instalację filtrów, wówczas alternatywę stanowią dedykowane skrzynie z systemem filtracyjnym. Basen to jest inwestycja na długie lata, toteż warte rozważenia jest postawienie małego lokum czy wiaty blisko kąpieliska.

System filtracji powinien być dostosowany do gabarytów basenu ogrodowego, jak również przetestowany pod kątem technicznym, by efektywnie usuwał zanieczyszczenia z całego kąpieliska.
 

alt


Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBayrolBevoBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydroProMegaPahlenTebas
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl