1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » Stosowanie Witaminy C w basenie

Stosowanie Witaminy C w basenie

Data dodania: 07-08-2019 Wyświetleń: 608


Stosowanie Witaminy C w basenie

 
alt
 
 

Ostatnimi czasy wzrosło zainteresowanie witaminą C, jako „nowym” środkiem, dzięki któremu oczyścimy nasz basen w bardzo krótkim czasie. Ale czy na pewno? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie :

Czy witamina C nadaje się do basenu, jak działa i czy aby na pewno nasz basen jest bezpieczny przy stosowaniu tego środka.

 

Jak oddziałuje witamina C

 

Kwas l - askorbinowy po za dozowaniu go do wody ma bardzo silne działanie antyoksydacyjne na występujące w wodzie żelazo oraz zmienia jego wartościowość. Właśnie poprzez to zamiast zielonego koloru, woda nabiera biały odcień i nawet staje się całkowicie czysta. To jest w zasadzie jedyna zaleta tego procesu. Podczas badań nad tym procesem nie odnotowano innych równie pozytywnych efektów użycia witaminy C w procesie dezynfekcji wody w basenie.

Kwas askorbinowy jest kwasem organicznym, który powoduje silnie obniżenie pH. To bardzo ujemnie wpływa na równowagę wody i diametralnie spada alkaliczność wody. Powoduje to, że pH traci równowagę i staje się bardzo niestabilne. Koniecznym wówczas na pewno będzie zastosowanie innych środków aby ponieść alkaliczność wody. Dozowanie kwasów organicznych takich właśnie jak kwas askorbinowy znacznie wpływa na wzrost zanieczyszczeń organicznych wody.
Ponadto efekt wizualny jest bardzo krótkotrwały - woda po pewnym czasie ponownie robi się zielona , czasami wręcz brązowa.


 

Zielona woda w basenie a Witamina C

 

Dlaczego woda w basenie robi się zielona?

dwie niezależne przyczyny tego procesu.

Po pierwsze to nagromadzenie się glonów. Aby zlikwidować glony należy dodać środek glonobójczy,

np. Algen  (http://basenstudio.pl/algen-1-l-p-37.html)Pamiętajmy WITAMINA C NIE ZLIKWIDUJE GLONÓW

 

Po drugie, zielona woda również pojawia się wtedy gdy nasza woda ma w sobie dużą zawartość żelaza. Jak to sprawdzić? Przed napełnieniem basenu należy nalać wody do małego wiaderka i wrzucić jedną tabletkę chloru i obserwować co dzieje się z wodą. Jeżeli woda staje się zielona, a dalej brązowa to oznacza, że nasza woda ma zbyt dużą zawartość żelaza. Aby to zniwelować należy albo wodę odżelaźnić albo nalać wody z inneg ujścia (np. wodę domową). Istnieją specjalne środki na odżelaźnianie wody , np. Metal Magic.

Jeśli w tym momencie dodalibyśmy witaminę C to proces utleniania żelaza na krótką chwilę odwrócimy, ale pamiętajmy NA KRÓTKĄ CHWILĘ, gdyż woda bardzo szybko wróci do poprzedniego stanu.

 

Czy można używać witaminę C w basenie?

Mówimy stanowcze NIE.
 

alt


 

Odradzamy używanie witaminy C w basenie.

Jest to niekonieczne działanie, które narazi Cię na większe koszty i może spowodować utratę zdrowia Waszą i Waszych bliskich.

Zalecamy stosowanie do basenów produktów stricte basenowych. Sprawdzonych i skutecznych.

Aby uniknąć kłopotów z wodą przeczytaj nasze porady.
 

http://basenstudio.pl/problemy-z-woda-basenowa-n-24.html

.

 
 

Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBayrolBevoBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydroProMegaPahlenTebas
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl