1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » O czym świadczy intensywny zapach chloru w basenie?

O czym świadczy intensywny zapach chloru w basenie?

Data dodania: 09-09-2019 Wyświetleń: 619


Zapach chloru w basenie – przyczyny występowania

alt
 

Często podczas kąpieli w basenie dookoła unosi się dość silny zapach chloru. Jednocześnie, nie będąc świadomymi sądzimy, że wyczuwalny zapach jest skutkiem zbyt dużej dawki chloru. Niekoniecznie jest to trafna diagnoza. Chloraminy, to one intensyfikują ten odpychający zapach. To związki powstające w oparciu między innymi o chlor, który z jednej strony efektywnie stosuje się w celach bakteriobójczych. Jednakże pewne substancje obecne w wodzie, takie jak pot, mocz oraz inne mikroorganizmy i drobnoustroje zachodzą w reakcję z częścią chloru, co przyczynia się do tworzenia niepożądanych związków o nawie chloraminy. Są dość niebezpieczne dla ludzi, negatywną ich cechą jest wywoływanie podrażnień skóry, zaczerwienień oczu, a także pieczenia w nosie i gardle.

Gromadzenie się chloramin jest ubocznym efektem procesu dezynfekcji wody, czyli niezupełnego utlenienia pewnych substancji organicznych. Czy i jaka jest na to metoda? Chloraminy można zwalczać na trzy sposoby, czyli na drodze naświetlania promieniami ultrafioletowymi UV, stosując elektrolizę solanki oraz poprzez chlorowanie uderzeniowe, szokowe.


Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBayrolBevoBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydroProMegaPahlenTebas
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl