1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » Jesień najlpszy moment na zakup basenu, a zatem jaki wybrać ?

Jesień najlpszy moment na zakup basenu, a zatem jaki wybrać ?

Data dodania: 21-10-2019 Wyświetleń: 706

alt

Wybór basenu
, czyli świadoma inwestycja

 

Jaki wybrać basen? Oto częste pytanie, które wybrzmiewa przy okazji zakupu.


 

           Na rynku możemy spotkać różne rodzaje basenów kąpielowych. Co je odróżnia? Na jaki się zdecydować? Bezsprzecznie głównymi elementami, które wpływają na unikalność kąpielisk są materiały służące do ich wykonania oraz konstrukcja. W kolejnych punktach znajdą Państwo krótkie, aczkolwiek rzeczowe opisy poszczególnych typów będące wskazówkami na etapie dokonywanego wyboru.

 

Zacznijmy od najpopularniejszego, głównie za sprawą swojej ceny, która jest w zasięgu lwiej części Klientów zainteresowanych niniejszą inwestycją. Basen POLISETROWY, wyposażony w charakterystyczną warstwę żelkotu nadającą gładką powierzchnię, co stanowi jego znaczący atut. Dzięki temu czyszczenie nie sprawia żadnych trudności. Wartą podkreślenia cechą jest to, że Klient może nabyć basen poliestrowy w całości, bo w takiej postaci jest produkowany, co więcej montaż jest łatwy i szybki. Baseny tego rodzaju są dostępne w rozmaitych kolorach, a także rozmiarach, co powoduje, że każdy Klient ma możliwość dopasowania modelu do własnych upodobań i warunków. Orientacyjne gabaryty to 5m - 10m długości, 2,5m - 4m szerokości oraz 1,5m głębokości. Dość istotnym jest fakt, iż właściciel basenu poliestrowego nie musi posiadać zezwolenia. Czas oczekiwania na gotowy produkt od złożenia zamówienia nie powinien być dłuższy, niż 2 tygodnie, a w sezonie 3 tygodnie.

 

Zdecydowanie droższą opcją jest basen BETONOWY, którego budowa jest bardzo czasochłonna, co może budzić pewien sceptycyzm wśród niezdecydowanych. Basen betonowy to murowana z bloczków lub żelbetowa konstrukcja wyłożona płytkami. Klient ma możliwość zamówienia basenu w jakimkolwiek kształcie i dowolnym rozmiarze, co jest niewątpliwą zaletą.

 

Innym z basenów dostępnych na rynku jest produkowany z płyt polipropylenowych basen o tej samej nazwie, czyli POLIPROPYLENOWY. Cała konstrukcja powstaje w wyniku złożenia kolejnych płyt w miejscu docelowym prowadzonej inwestycji. Podobnie jak baseny betonowe, te mogą przybierać różne kształty, ale koszty wykonania i montażu prezentują się odrobinę korzystniej w przypadku polipropylenowych. Paleta kolorów jest bardzo ograniczona, oferowane barwy to biała lub niebieska.

 

Basen ZE STALI NIERDZEWNEJ to najdroższa z dostępnych propozycji na rynku. Jego wysoka cena jest podyktowana materiałem przeznaczonym do produkcji, mowa o wysokogatunkowej stali nierdzewnej. To główny czynnik wykluczający go z grona najbardziej popularnych. Oczywiście, opisywany rodzaj basenów także znajduje swych entuzjastów ze względu na swoją ekskluzywną prezencję. Montaż basenów ze stali nierdzewnej odbywa się u Klienta, w miejscu docelowym. Ich głównymi walorami są odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym kwasów oraz mniejsza waga choćby w stosunku do betonowych konkurentów. Za wadę można uznać ubogą skalę kolorów, w grę wchodzi tylko stalowoszary.


Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBayrolBevoBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydroProMegaPahlenTebas
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl