1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » Jak przygotować basen do sezonu i zimy ?

Jak przygotować basen do sezonu i zimy ?

Data dodania: 19-08-2019 Wyświetleń: 537

Jak przygotować basen do sezonu i zimy ?


alt
 

Basen poliestrowy – gotowość na otwarcie sezonu

 

Do nadchodzącego sezonu pływackiego należy w pierwszym etapie przygotować się od strony czystości basenu. Wszelkie nieczystości oraz brudne pozostałości po okresie zimowym powinno się usunąć przy pomocy niezbędnych środków i przyrządów. Oczyszczony basen można wówczas wypełnić wodą. Zalecane jest sprawdzenie wody pod względem jakościowym, w tym pH, które należy dostosować do optymalnego poziomu zawierającego się w przedziale od 7,0 do 7,4. W celu dokonania pomiarów można skorzystać z dostępnych na rynku dedykowanych testerów. Gdy woda w basenie ma już wymagane parametry, wówczas powinniśmy zabezpieczyć wodę, przeciwdziałając porostowi glonów i innych poprzez zastosowanie przeznaczonych do tego celu środków. W następnym etapie przygotowywania basenu do użytkowania istotnym jest osiągnięcie krystalicznej czystości przez podłączenie i uruchomienie układu filtrowania wody. Dezynfekcja jest finalną czynnością, po której zarówno basen, jak i woda są w pełni przygotowane do rozpoczęcia sezonu pływackiego. Do przeprowadzenia dezynfekcji wykorzystuje się aktywny tlen lub środki z chlorem, a w trakcie eksploatacji basenu o jakość wody dba się, stosując filtrację i cykliczne pomiary.
 

alt


 

Wspomnień czar, czyli przygotowanie basenu przed zimą


 

 .altZamykając sezon pływacki, należy przygotować basen na czas zimowy odpowiednio w taki sposób, by bez komplikacji i ograniczeń wznowić przyszły. Koniecznym jest wypompowanie wody z instalacji grzewczej i filtracyjnej oraz by odłączyć pompę i zamknąć dysze, przy jednoczesnym pozostawieniu wody w zbiorniku. Dlaczego? Określony poziom zamarzniętej wody w okresie zimowym zabezpiecza ściany basenu przed niepożądanym oddziaływaniem marznącego podłoża Z drugiej strony w czasie licznych opadów hamuje przepełnienie basenu.
 

alt


Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBayrolBevoBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydroProMegaPahlenTebas
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl