1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » Dezynfekcja wody - wpływ na bezpieczeństwo

Dezynfekcja wody - wpływ na bezpieczeństwo

Data dodania: 06-08-2019 Wyświetleń: 585

Dezynfekcja wody – wpływ na bezpieczeństwo

 

Wraz z dobiegającym dźwiękiem rozśpiewanych ptaków, nasze myśli zaczynają krążyć wokół wypoczynku, przedłużonych weekendów, wakacyjnych wyjazdów. Wśród atrakcji pewne miejsce znajdą kąpiele wodne w ogrodowym basenie. W celu zapewnienia komfortowego korzystania należy oczyścić wodę z wszelkich zabrudzeń, takich jak grzyby, bakterie i pozostałe mikroorganizmy, ale również zabezpieczyć przed nimi. Woda w mniejszych akwenach ma tendencje do szybszego rozwoju mikroorganizmów, przez co utrzymanie bywa uciążliwe.

.
alt

Mówiąc o zanieczyszczeniach wody w basenie, mamy na uwadze ciała stałe oraz pochodzenia bakteryjnego . Tych pierwszych z powodzeniem pozbywamy się metodami mechanicznymi, natomiast przy pozostałych mamy wybór. Jedną z opcji, dobrze znaną jest stosowanie środków chemicznych przeznaczonych do basenów ogrodowych, ale efektywne wydaje się być nowsze rozwiązanie – dezynfekcja wody lampami UV. Ta metoda zyskuje w Polsce coraz większe grono entuzjastów, ze względu na osiągalną cenę, skuteczność w działaniu i bezpieczeństwo zarówno dla człowieka, jak i środowiska. Świat poznał ten sposób oczyszczania wody w basenach około 13 lat temu.

Właściciele ogrodowych kąpielisk niejednokrotnie doświadczyli dolegliwości oczu (pieczenia, zaczerwienienia), odpychającego zapachu czy zielono – żółtej barwy wody. Antidotum na tego typu niedogodności jest urządzenie dezynfekujące poprzez działanie promieniami UV. Dzięki temu znacząco ogranicza się cykle wymiany całości wody, co niewątpliwie jest korzystne dla środowiska i użytkowników. Oszczędności mogą sięgać nawet poziomu 20% – 50%.

Pamiętajmy, że woda jest doskonałym nośnikiem, miedzy innymi drobnoustrojów przyczyniających się do rozwoju różnych chorób. Ważnym atutem dezynfekcji promieniowaniem ultrafioletowym (UV) obok samej poprawy jakości wody jest również wstrzymanie i ochrona przed bakteriami chorobotwórczymi. Za przykład może posłużyć bakteria Coli w przewodzie pokarmowym, co może skutkować zatruciem pokarmowym.

 
Zapraszamy do naszego sklepu w celu zapoznania się z aktualną ofertą
lamp UV


http://basenstudio.pl/lampy-uv-c-c-23_25.html

Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBayrolBevoBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydroProMegaPahlenTebas
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl