1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » Ćwiczenia oddechu podczas pływania i pierwsze skoki do wody u dziecka

Ćwiczenia oddechu podczas pływania i pierwsze skoki do wody u dziecka

Data dodania: 08-07-2019 Wyświetleń: 608

Ćwiczenia oddechu podczas pływania pierwsze skoki do wody u dziecka


            Prawidłowy oddech a nauka pływania

alt
 

Sporty wodne charakteryzują się wieloma walorami. Zarówno pływanie, jak i zabawy w basenie mogą być znakomicie wykorzystywane przy okazji dodatkowych ćwiczeń. Jednym z nich jest koncentracja na rozwijaniu umiejętności oddychania, co jest bardzo ważne podczas nauki pływania. Istnieje kilka sposobów, między innymi przesuwanie lekkich zabawek na wodzie poprzez dmuchanie, tworzenie bąbelków ze zmienną intensywnością. W kolejnym kroku początkujący pływak próbuje zanurzyć usta i wymówić swe imię pod wodą. Niezbędne jest powtarzanie długich wydechów pod powierzchnią, to konkretne ćwiczenie ma kluczowy wpływ na postępy w kolejnych etapach nauki pływania. Dlaczego? Spokojny i ustabilizowany oddech umożliwia pokonywanie dłuższego dystansu, utrzymując swobodną pracę całego ciała.
 

Jak zachować bezpieczeństwo podczas skakania do wody?

 

alt
 

Skoki do wody – któż z nas ich nie praktykował? To nieodzowny element szeroko pojmowanego obcowania z wodą. Najważniejsze jest zachowanie ostrożności. Zaleca się, by w początkowej fazie dziecko zsuwało się do kąpieliska z pozycji siedzącej, a sam zeskok odbywał się na nogi. W kolejnym kroku ćwiczenia można kontynuować na głębszej wodzie z pozycji przysiadu, wspierając się na przykład makaronem. Gdy uczeń opanuje i pewnie powtarza dotychczasowe etapy, wówczas pora na próbne skoki z pozycji stojącej. Oto najbardziej wyczekiwana faza, choć może wiązać się z ujawnieniem bariery lęku przed skakaniem u niektórych. Uczucie wewnętrznej blokady ustępuje po pewnym czasie, jednak musi to być efektem zachęty, wsparcia i asekuracji, gdyż zmuszając i naciskając osobę, zdemotywujemy ją do dalszej pracy oraz do uprawiania samej dyscypliny sportu.

Opanowanie poszczególnych etapów skakania do wody jest solidnym fundamentem do rozwijania umiejętności pływackich. Oczywiście, aby nauczyć się pływać kraulem czy „żabką” nie jest konieczne skakanie do basenu, niemniej to bardzo cenne uzupełnienie sprawności fizycznej.


Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBayrolBevoBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydroProMegaPahlenTebas
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl