1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » Aqua Zumba, czyli wodna odsłona Zumby

Aqua Zumba, czyli wodna odsłona Zumby

Data dodania: 22-07-2019 Wyświetleń: 552

Aqua Zumba, czyli wodna odsłona Zumby


alt
 

Zumba, tej Pani prawdopodobnie nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Już od dłuższego czasu stanowi urozmaicenie aktywności fizycznej i na stałe wpisała się w grafiki zajęć dodatkowych u dużych i małych. Aktualnie na swej popularności zyskuje inna jej odsłona, mianowicie Aqua Zumba, czyli klasyczna Zumba uprawiana w basenie z kojącym wykorzystaniem wody. To dość świeży i nowoczesny pomysł na rozwijanie szeroko pojmowanego fitnessu na świecie.

Aqua Zumba to kolejna forma ruchu, która daje dodatkowe możliwości ćwiczeń i umacniania ducha sportowego we własnym basenie ogrodowym. Bardzo ważną zaletą jest to, że podczas zajęć w wodzie nie są obciążane stawy i kręgosłup, co dla wielu może być przepustką do wznowienia aktywności fizycznej.

Zajęcia z Aqua Zumby nie wymagają od ćwiczących umiejętności pływania i są dostępne dla wszystkich. To powoduje, że w Polsce wyraźnie rośnie zainteresowanie taką formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Dla niektórych uczestników jest to pierwszy kontakt z wodą, co może być początkiem dłuższej przygody.

  

Wszelka aktywność ruchowa w wodzie działa rozluźniająco na wszystkie partie ciała, a włączając elementy tańca w rytm energetycznych dźwięków muzyki latino powoduje szybsze spalanie kalorii i poprawia kondycję fizyczną. Ważną rolę odgrywa woda, która stwarza opór podczas dynamicznego tańca, powodując wzmocnienie mięśni, stawów i kręgosłupa. Co więcej, Aqua Zumba rozwija koordynację ruchową, ujędrnia ciało i dodatkowo służy, jako naturalny masaż. Za ogromny atut trzeba uznać, iż jest to o wiele mniej inwazyjna i kontuzjogenna Zumba w porównaniu do tradycyjnej odpowiedniczki.

Dla zapewnienia stabilności i przyczepności podczas treningu, zalecane jest używanie specjalnego, bardzo lekkiego obuwia, co zwiększa komfort podczas wodnego tańca.

Aqua Zumba jest formą ruchu i sposobem na relaks, która nie wskazuje i nie definiuje predysponowanych do ćwiczeń. Ze względu na swą wszechstronność dedykowana jest wszystkim chętnym, bez względu na wiek, kondycję, umiejętności pływackie czy figurę.

Wystarczy chcieć!
 

alt


Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBayrolBevoBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydroProMegaPahlenTebas
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl