1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » Zakup basenu a budżet, czyli o inwestycji od kuchni

Zakup basenu a budżet, czyli o inwestycji od kuchni

Data dodania: 17-06-2019 Wyświetleń: 35

Zakup basenu a budżet,    

     czyli o inwestycji od kuchni

 

alt

 

Któż nie chciałby spełnić marzenia o własnym basenie w ogrodzie? Naturalnie, jest sposób aktywne i odprężające spędzanie czasu. Należy jednak pamiętać, by przed finalną decyzją o zakupie wziąć pod rozwagę kilka bardzo istotnych czynników.
 

1. Zasadniczy koszt związany z zakupem niecki basenowej wraz z osprzętem i akcesoriami w wersji podstawowej. Jest to kwota między 9 196 PLN a 105 000 PLN. Tu należy uwzględnić cztery kategorie basenów, przez co rozpiętość cenowa i jakościowa będzie widoczna.
 

2. Inną grupę kosztów determinuje dodatkowe oprzyrządowanie, które umożliwia korzystanie w dłuższym horyzoncie czasowym, podnosząc jednocześnie funkcjonalność w użytkowaniu. Gwoli uzupełnienia mogą to być:

- dodatkowe oświetlenie nadające walorów estetycznych całemu otoczeniu i sprzyjające pozytywnemu klimatowi;

- w celu zapewnienia i utrzymania optymalnej temperatury wody przydatne będą pompy ciepła, które uchronią wodę przed wychłodzeniem szczególne w porze nocnej. Szacunkowy koszt to około 3 900 PLN;

- skuteczną barierą dla większości uciekającego ciepła z nagrzanej wody, jest zastosowanie różnego rodzaju przykryć lustra wody. Na rynku dostępne są dedykowane folie solarne, a także specjalne zadaszenia, sposób jest uzależniony od indywidualnych preferencji i od ceny rzecz jasna. Te pierwsze można nabyć już za około 1 600 PLN, natomiast w przypadku zadaszeń trzeba być gotowym na kwoty od 13 499 PLN;

- dla entuzjastów czynnego uprawiania sportu, w tym pływania, to warto przemyśleć instalację przeciwprądu. Jest to swoista maszyna pływacka wytwarzająca bardzo silny strumień wody, dzięki czemu można pływać w miejscu, co sprawdza się jako skuteczne uzupełnienie treningu wydolnościowego. Koszt takiego urozmaicenia to 4 400 PLN i w górę.
 

3. Kolejnym elementem inwestycyjnej układanki jest koszt transportu. Oczywiście jest on zależny przede wszystkim od odległości i wielkości zakupionego produktu. Stawki na rynku transportowym wahają się począwszy od 1,89 PLN/km. Warto jednak zaznaczyć, iż nie jest to konieczny scenariusz, jest także możliwość odbioru osobistego.
 

4. Sporą część całkowitego budżetu stanowią koszty bezpośrednio związane z pracą fachowców, mowa tu o firmie budowlanej z instalatorem, hydraulikiem i elektrykiem na pokładzie. Prace z zakresu wykopania, wylewki betonowej, położenia płytek, podłączenia instalacji hydraulicznej i elektrycznej generują duże nakłady. Zyska ten, kto sam potrafi choć częściowo wykonać poszczególne prace.
 

Planując wydatki, należy uwzględnić nie tylko te bezpośrednio związane z samym zakupem, transportem czy montażem basenu, ale także z jego utrzymywaniem szczególnie w perspektywie czasu. Do kalkulacji należy zaliczyć chociażby energię elektryczną, niezbędna chemie basenową czy cykliczne przeglądy całej instalacji. Szacuje się, że miesięczne opłaty z tytuły eksploatacji to około 200 – 800 PLN. Czy to wygórowana cena za relaks, frajdę, moc pozytywnych wrażeń, możliwość utrzymania aktywności fizycznej i urozmaiconą formę spędzania wolnego czasu?


Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBevoBluelagoonBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydro-sHydroProMegaPahlenTangitTebasZodiac
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl