1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
 2. Odkurzacze basenowe Dolphin
 3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» Zabezpieczenie basenu przed zimą - Praktyczne porady

Kontakt

 • Basen Studio
 • E-mail:sklep@basenstudio.pl
 • Telefon530-506-590
 • Fax44 68 359 80
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek
  8.00 - 16.00
  Sobota
  8.00 - 14.00

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Zabezpieczenie basenu przed zimą - Praktyczne porady

Data dodania: 12-10-2017 Wyświetleń: 241

alt   alt
 
Zabezpieczenie basenu przed zimą - Praktyczne porady
 
Pragniemy doradzić, o czym powinni Państwo pamiętać, aby prawidłowo przygotować swój prywatny basen do zbliżającej się nieuchronnie zimy. Czy jesień to nie najwłaściwszy moment na to? Dni są przecież coraz krótsze, a zatem temperatury coraz niższe. Dodatkowo, częstsze występowanie opadów w korelacji z odkrytym basem - to nic atrakcyjnego. Tego typu obiekty trzeba zabezpieczyć w odpowiedni sposób, jaki? Oto poszczególne aspekty tego zagadnienia:

Po pierwsze: Nie spuszczamy całej wody z basenu.

Nieistotne jest z czego wykonany został nasz basen, powinniśmy pamiętać, by nie spuszczać z niego całej wody. Jest to bardzo ważne, ponieważ oddziaływanie sił zamarzniętej ziemi na ściany zewnętrzne powinny być równoważone przez siłę zamarzającej cieczy. W ten sposób konstrukcja obiektu zostaje zabezpieczona przed tym czynnikiem.
Następnym krokiem przed zimą niewątpliwie powinno być zadbanie o wodę w basenie, czyli wyregulowanie odczynu pH oraz szokowej dezynfekcji wody, następnie wskazane jest przefiltrowanie jej.
Zabezpieczając basen przed zabrudzeniami, tymi mniejszymi i silniejszymi warto przejrzeć aktualną chemię basenową, która będzie w stanie zapobiec powstawaniu takich zabrudzeń czy np. powstrzyma rozwój glonów i alg.
Do skutecznego działania preparatów tego typu niezbędne jest ich dokładne wymieszanie, taki środek należy dozować w kilku różnych miejscach naszego basenu przepompowując równocześnie wodę (pomijając filtrowanie).
Gdy zima zbliżać się będzie do końca (marzec), na ogół mamy już wtedy do czynienia z dodatnimi temperaturami, powinniśmy po raz kolejny sprawdzić jakość wody i jej pH. W tym momencie możemy także ponownie dodać środek zapobiegający rozwojowi alg i glonów oraz zdezynfekować wodę w basenie metodą chlorową - szokową.

Po drugie: Nie zapominajmy o obfitych opadach.

We wstępie wspomniane było, iż przed zimą nie opróżniamy całkowicie basenu z wody. Obfite opady to nic przyjemnego, mając na uwadze basen należy zadbać o to, by tafla wody znajdowała się około 20 centymetrów poniżej wszelkich dysz i zamontowanych urządzeń - dotyczy to przede wszystkim obiektów pozbawionych osłony.
W obiektach z zadaszeniem możemy wydłużyć nasz sezon korzystania z obiektu dzięki takim urządzeniom jak pompy ciepła, zadaszenie samo w sobie ochrania nasz obiekt przed opadami a dodatkowo przyczynia się do utrzymywania temperatury.

 
alt   alt

Po trzecie: Chrońmy basen przed zabrudzeniami oraz destrukcyjnym działaniem lodu.

Następnie czeka nas spuszczenie wody z instalacji filtrującej i grzewczej + zakręcie zaworów. Ściany warto zabezpieczyć przed uszkodzeniami które powoduje rozszerzający się lód.
Dobrze jest w tym celu wrzucić do basenu kilka plastikowych/styropianowych przedmiotów, które będą wchłaniać część nacisku, który wytwarza lód. Przedmioty te najlepiej rozłożyć po całej powierzchni.
W dobrych sklepach z artykułami basenowymi znajdą Państwo także folie ochronne, dzięki czemu po rozpoczęciu się wiosny nie będzie trzeba wyławiać z wody spadających liści czy innych zanieczyszczeń.

 
alt

PRAWIDŁOWE WYKONANIE A EFEKT.

Rzetelne podejście do tej sprawy oraz wykonanie wszystkich powyższych czynności może nam zagwarantować odpowiednie przygotowanie naszego basenu do nawet ciężkiej zimy.
Po sezonie zimowym nadchodzi sezon kąpielowy, który możemy bezpiecznie i komfortowo rozpocząć podgrzewając wodę i relaksując się miłymi chwilami spędzonymi w naszym basenie.

Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

BasenHurtBassauBayrolBevoBluelagoonBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydro-sHydroProMegaPahlenTangitTebasWater TechZodiac
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl