1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » Piasek a filtracja wody w basenie

Piasek a filtracja wody w basenie

Data dodania: 20-05-2019 Wyświetleń: 41

                             Piasek a filtracja wody w basenie –       

                                               zastosowanie i dozowanie


 

Sytuacja często przytaczana przez właścicieli basenów, to taka, gdy rezultaty czyszczenia wody w basenie nie są niedostateczne w stosunku do zainwestowanych pracy i czasu. Spośród zabrudzeń, z jakimi przychodzi się zetknąć posiadaczom przydomowych kąpielisk przytoczyć można owady, liście oraz włosy czy substancje kosmetyczne. By wyeliminować je całkowicie można posiłkować się rozmaitymi metodami.
 

alt

 

Wśród praktyk oczyszczania wody jest wiele możliwych rozwiązań, w tym także filtrów przeznaczonych do basenów. Szeroka gama typów i modeli pozwala dostosować konkretny pod indywidualne potrzeby. Uwagę wielu klientów przykuwa filtr piaskowy, ze względu na swą skuteczność w procesie czyszczenia. Materiałami, które wypełniają filtr i stanowią barierę dla zanieczyszczeń są piasek kwarcowy, szkło lub hydroantracyt.

Decydując się na instalację systemu filtracyjnego, trzeba uwzględnić kilka punktów w odniesieniu do specyfiki działania oraz właściwości całego oprzyrządowania włącznie z filtrami piaskowymi. Jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych wariantów usuwania zanieczyszczeń z wody basenowej i nie absorbuje czasu użytkowników.
 

 

Dozowanie piasku do filtra.
 

Zachowanie odpowiedniego sposobu przy wypełnianiu filtrów piaskiem ma swoje uzasadnienie. W celu efektywnej pracy materiał piaskowy o najgrubszej granulacji musi znajdować się w najniższej części filtra, natomiast górną powinien wypełnić najdrobniejszy piasek. Oczywiście granulat odpowiednio się ułoży w trakcie płukania. Zaleca się, by materiał czyszczący poddawać wymianie raz na 2 do 3 lat.


Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBevoBluelagoonBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydro-sHydroProMegaPahlenTangitTebasZodiac
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl