1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
  2. Odkurzacze basenowe Dolphin
  3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» » Ogrzewanie wody basenowej

Ogrzewanie wody basenowej

Data dodania: 06-05-2019 Wyświetleń: 25

Ogrzewanie wody basenowej


 

alt

Jeżeli nie chcemy uzależniać rozwijania swych umiejętności pływackich od warunków pogodowych i zbyt niskiej temperatury wody, wówczas możemy zdecydować się na zakup urządzenia wspomagającego ogrzewanie wody w basenie. Do wyboru jest kilka sprawdzonych rozwiązań, które powinniśmy dostosować do naszych oczekiwań oraz wymogów technicznych. Są to pompy ciepła, wymienniki ciepła, kolektory słoneczne i elektryczne podgrzewacze wody.
 

Podgrzewanie wody, czyli praca w toku

 

Wymienniki ciepła pracują ściśle w połączeniu z piecem CO to znaczy, że są sprzężone z jego instalacją. Ich funkcjonowanie polega na konwersji, czyli wymianie energii między dwoma przekaźnikami, wtedy gorąca woda czerpana z pieca dostaje się do wężownicy wymiennika, w wyniku czego woda w basenie staje się ogrzana. Obieg gorącej wody jest wstrzymywany przez termostat reagujący na sygnały wysyłane przez sensor temperatury, który czuwa nad sprawnym i precyzyjnym przebiegiem procesu - tłumaczy Marek Ignatowicz z firmy Garden.

Tytan i stal nierdzewna – brzmi solidnie? Otóż między innymi z tych materiałów produkowane są wymienniki ciepła, a ze względu na występowanie różnych związków chemicznych w wodzie ogrodowego kąpieliska, głównie chloru są szczególnie rekomendowane.

 

Pompy ciepła - wygoda i oszczędność, czyli dobrana para

 

Wielu z nas w swej działalności zarówno zawodowej, jak i prywatnej przywiązuje dużą wagę do trwania w zgodzie z ekologią oraz do zachowania racjonalnych zasad efektywności. Innymi słowy oczekujemy oszczędności bez naruszania harmonii naturalnej rzeczywistości. Tym właścicielom proponujemy eksploatację basenu z wykorzystaniem urządzeń czerpiących energię ze źródeł odnawialnych, czyli pompy ciepła Trafnym przykładem są pompy, które kumulują energię cieplną uzyskaną z powietrza.

Opisywane pompy mogą równie skutecznie pracować niezależnie od panujących warunków pogodowych (z wyłączeniem skrajności) na dystansie blisko okrągłej doby, co stanowi bezsporny atut tegoż urządzenia – podkreśla przedstawiciel firmy Garden.

Co więcej, do gamy pozytywów pomp cieplnych należy dodać intuicyjność i prostotę podłączenia całego układu, a także ogromne zyski energii cieplnej w warunkach niskich temperatur. Pompy ciepła charakteryzują się stosunkowo małymi gabarytami, jednakże dużą oszczędnością energii. Wypadają korzystniej na tle standardowych podgrzewaczy wody.

W przypadku zastosowania niniejszego rozwiązania stosunek jakości do ceny prezentuje się nadzwyczaj atrakcyjnie, toteż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zainteresowanych.

 

Kolektory słoneczne, czyli ciepła woda niezależnie od …

 

Inną, również bardzo atrakcyjną (z wielu względów) propozycją jest zainstalowanie kolektorów słonecznych. Jak jest zasada ich działania? Funkcjonują w bardzo przejrzysty sposób, gdyż do kolektorów dostaje się przefiltrowana woda z basenu, tam jest ogrzana i wraca, zasilając zbiornik w ciepłą wodę.

Do zamontowania kolektorów niezbędna jest odpowiednio duża powierzchnia do zainstalowania płyt. Ich ilość musi być precyzyjnie określona na podstawie wymiarów akwenu, tym samym potrzeb. Istnieje możliwość montażu płyt zarówno na dachu, jak i na podłożu w okolicach samego basenu. Nie ma sztywnych reguł w tym aspekcie. Warty uwagi jest fakt, że bez względu na porę roku nie ma potrzeby demontować kolektorów słonecznych. Oprócz tego niezbędny jest system, który będzie sterował i nadzorował temperaturę wody, działanie pompy filtra oraz samych kolektorów – sugeruje Marek Ignatowicz.

Nieprzeciętną zaletą jest zdolność do pozyskiwania energii cieplnej z promieni słonecznych niedostrzegalnych przez człowieka, co oznacza, że niebo spowite chmurami nie jest ograniczeniem. Kolektory słoneczne są inwestycją, na której zwrot możemy liczyć już po kilku latach.

 

            Elektryczne podgrzewacze wody - rozwiązanie bez perspektyw

 

Alternatywę dla powyższych stanowią elektryczne podgrzewacze wody, których zasada funkcjonowania jest zbliżona do opisywanych wcześniej wymienników ciepła. W tym przypadku miejsce wężownicy zajął dedykowany element grzejny, o którym warto wspomnieć. To właśnie na tę część należy zwracać uwagę, gdyż jest niezwykle awaryjna z uwagi na dwa główne czynniki. Z jednej strony to wysokie stężenie środków dezynfekujących obecnych w wodzie oraz niedociągnięcia w podłączeniach hydraulicznych i elektrycznych – podkreśla ekspert firmy Garden.

Elektryczne podgrzewacze wody zalecane są głównie dla posiadaczy niewielkich basenów.

Konkludując, wymieniona tu metoda traktowana jest, jako ostateczność, czyli w przypadku, gdy właściciel basenu nie ma możliwości na instalację pozostałych dostępnych na rynku urządzeń. Potencjalni Klienci są skutecznie odstraszani za sprawą częstej awaryjności oraz wysokich kosztów użytkowania.

 


Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

Aktualności

BasenHurtBassauBevoBluelagoonBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydro-sHydroProMegaPahlenTangitTebasZodiac
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl