1. Spełnij marzenia Swoje i Swoich Bliskich
 2. Odkurzacze basenowe Dolphin
 3. Basen na miarę Twoich potrzeb

wyszukiwanie zaawansowane
» Dlaczego warto stosować lampy UV do dezynfekcji wody w basenie?

Kontakt

 • Basen Studio
 • E-mail:sklep@basenstudio.pl
 • Telefon530-506-590
 • Fax44 68 359 80
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek
  8.00 - 16.00
  Sobota
  8.00 - 14.00

Hity sklepowe

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Dlaczego warto stosować lampy UV do dezynfekcji wody w basenie?

Data dodania: 17-01-2018 Wyświetleń: 119

Lampa UV w basenie.

Dlaczego warto stosować lampy UV do dezynfekcji wody w basenie?

 

Rozwój baterii, glonów, grzybów oraz innych mikroorganizmów w zbiornikach wodnych takich jak basen jest procesem nieuniknionym. Woda w basenie robi się wtedy mętna, a na ścianach zbiornika pojawia się śliski osad. Sytuacja ta wymaga naszej interwencji, ponieważ nawet niewielka ilość zanieczyszczeń jest szkodliwa dla zdrowia osób, które korzystają z basenu. Najlepszą metodą wyeliminowania ryzyka związanego z rozwojem bakterii w naszym basenie jest zapobieganie powstawania zanieczyszczeń, co również pozwoli nam w przyszłości uniknąć dodatkowych kosztów.

Jednym z naszych priorytetów powinno być zachowanie czystej wody w basenie. Utrzymanie pożądanego stanu wody jest możliwe dzięki systematycznej filtracji oraz dezynfekcji.
 

alt

Współcześnie nawet publiczne pływalnie do odkażania wody stosują innowacyjną metodę dezynfekcji za pomocą lampy UV. Ta nowa technologia na świecie znana jest już od 13 lat, jednak w Polsce dopiero teraz staje się coraz bardziej popularna dzięki swojej przystępnej cenie oraz bezpiecznemu stosowaniu. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza oraz wysoko skuteczna technika dezynfekcji wody. Lampy UV nie tylko usuwają bakterie, ale także pomagają utrzymać normy zawartości chloru związanego. W przypadku wykorzystywania zwyczajnej metody sterylizowania wody basenowej, w celu uzyskania pożądanego wskaźnika jakości wody w której znajduje się chlor, należy zastosować lampę UV.

alt

Inne zalety lamp UV:

 • ograniczenie kosztów dzięki mniejszej częstotliwości wymiany wody w basenie od 20% do 50% (jest to ściśle związane z częstotliwością używania basenu) i zmniejszenie ilości dodawanego podchlorynu sodu w trakcie dezynfekcji

 • wysoka skuteczność w usuwaniu mikroorganizmów

 • zmniejszenie zawartości chloraminu do ok. 75% związanego, czyli związku, który jest odpowiedzialny za nieprzyjemny zapach chloru, zaczerwienienie oraz podrażnienie oczu, błony śluzowej oraz skóry

 • promieniowanie UV jest bezpieczne dla człowieka i środowiska

 • nie ma możliwości, by przekroczyć normy promieniowania UV

 • łatwa instalacja przy istniejącej już bazie urządzeń

 • nie wymaga dużych powierzchni

 • nieskomplikowana oraz szybka obsługa i serwis

 • promieniowanie ultrafioletowe zabija takie drobnoustroje jak guardia, kryptosporydium, które nie są redukowane przez chlor

 • po zastosowaniu lamp UV zaobserwowano większą przejrzystość wody
   

  Przed działaniem lampy UV:
  alt
  Po działaniu lampy UV:
  alt


  Poza wieloma zaletami wynikającymi m. in. z podniesienia norm fizykochemicznych oraz mikrobiologicznych, zastosowanie lampy UV do dezynfekcji wody basenowej podwyższa takie parametry jak barwa, zapach, czy mętność.

 


Przejdź do strony głównej

Produkty w promocyjnych cenach

BasenHurtBassauBayrolBevoBluelagoonBrilixDolphinEmauxFairlandGriffonHayvardHydro-sHydroProMegaPahlenTangitTebasWater TechZodiac
dolphin s200
 Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu basenstudio.pl są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl